Serwisy informacyjne

Zaciekwiło mnie ostatnio to, który z serwisów informacyjnych jest najszybszy. Na pewno wielu z Was, którzy mają jako stronę startową http://www.onet.pl, znane jest niecierpliwe oczekiwanie, aż się ów serwis załaduje.

Postanowiłem więc sprawdzić, który z polskich i który z zagranicznych serwisów z newsami najszybciej odpowiada.

Użyłem do tego polecenia ping (dla tych któzy nie mieli styczności wyjaśniam: powoduje ono wysłanie pakietu do danego adresu i pomiar czasu, w jakim przemierzył on drogę między naszym komputerem, a danym adresem). Test był przeprowadzany trzykrotnie, 4 pakietami o wielkości 32bajtów, używając łącza o prędkości 1 MB/s. Poniżej przedstawiam średnie prędkości odpowiedzi serwerów podane w milisekundach.

Z serwisów polskich najlepiej radzi sobie O2 ze średnim pingiem 10,17. Tuż za nim jest Gazeta ze średnią 12,5. Trochę dalej już Onet-17,92, a na samym końcu Wirtualna Polska – 22. Portal Interia nie odpowiedział za pierwszym razem, natomiast z dwóch kolejnych żądań, średnia wynosiła 18,88.

W serwisach zagranicznych (Angielskich i Amerykańskich) sprawa wygląda tak: pierwszy Foxnews, z zaskakującym wynikiem 12,58. Następnie BBC i Google News, kolejno 49,25 i 49,75. Za nimi Yahoo – 119,75. Strony Cnn i America Online miały ping timeout (przekroczony limit czasu żądania)

A oto dokładne dane z całego testu:

Test-Serwisy

Osobiście, rzadko używam serwisów z newsami (większości rzeczy dowiaduję się z http://www.bash.org.pl ;)), natomiast z powyższego testu wynika, że najbardziej opłaca się używać www.o2.pl i/lub www.foxnews.com.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: